30.10.2013 12:47
        6.12.2008

Vítězství Aleny Singerové v kategorii žaček je důstojným zakončením šermířského roku a nakročením k dobrému výsledku v celkovém hodnocení MČR.
V žákovské kategorii měli oba naši zástupci na víc , minimálně o jedno eliminační kolo. Mladičký Roman Micunovič sbíral zkušenosti.

30.10.2013 12:49

2.11.2008

V Opavě naše děvčata v podstatě splnila očekávání. V soutěži kadetek, ve které chybělo několik šermířek z čela žebříčku, se jak N. Lískovcová, tak A. Singerová probojovaly mezi 8. V žačkách A. Singerová odšermovala svůj standard a obsadila 3. místo. Nedařilo se naopak jedinému želízku v mužských kategoriích, P. Lískovcovi, jehož 15. místo mezi kadety a 6. místo v žácích nelze hodnotit jinak než jako neúspěch.
30.10.2013 13:04
28.9.2008

V nebývale početném poli juniorek (24 závodnic ) se lépe vedlo A. Singerové, jejíž postup mezi 8 je standardem. N. Lískovcová doplatila na horší výsledky ve skupině a v boji o postup mezi 8 prohrála s pozdější vítězkou turnaje. Podobná situace se opakovala i v kategorii  kadetek  , v boji o 8 si to naše děvčata rozdala mezi sebou. Nejtěsnějším možným výsledkem postoupila Singerová, v boji o vyšší mety byly opět hlavní překážkou slabší výsledky ze základní skupiny.
30.10.2013 13:05
20.9.2008

Ve skvělém světle se v konkurenci závodníků z ČR, Slovenska a Rakouska představil Dalibor Hanka, jehož páté místo je rozhodně úspěchem a vynikajícím startem do nové sezóny. Naopak očekávané naděje nenaplnila mostecké jednička v žákovské kategorii , Pavel Lískovec , který skončil hluboko v poli poražených.

30.10.2013 13:13
13.9.2008
Divky

Vstup do sezony se našim šermířkám vyvedl. V silné domácí konkurenci obsadila obě děvčata shodně třetí místo mezi kadetkami, v kategorii juniorek si lépe vedla Alena Singerová, jejíž páté místo je velice solidní. Nina Lískovcová si za své 14. místo připsala cenné 4 body do žebříčku.

30.10.2013 13:20
16.8 - 23.8.2008

Již tradičního soustředění ve skvěle vybaveném sportovním středisku Sokola v Bystřici se letos zúčastnila obě naše úspěšná děvčata. Pod vedením zkušených trenérů ze všech oddílů ČR i ze Slovenska se zdokonalovala v základních i pokročilejších prvcích šermířské abecedy s důrazem na nabírání fyzické kondice. Prohloubení starých a navázání nových přátelství v šermířské obci je na této akci samozřejmostí a našim šermířkám se z Bystřice nechtělo.

Vyvrcholením soustředění byly sobotní otevřené přebory České obce sokolské. Alena Singerová obsadila 3. místo v kategorii žaček a 7. místo mezi kadetkami, Nina Lískovcová se statečně prala v silně obsazeném poli juniorek a 10. místo není neúspěchem.

30.10.2013 13:23

14.6.2008

S nemalými ambicemi odjížděl na finálový turnaj Pavel Lískovec, který před tímto turnajem vedl žebříček MČR. Turnajem procházel bez porážky až do semifinále, kde jej zastavil pozdější vítěz turnaje a mistr ČR pro sezónu 2007-2008. Třetí místo v turnaji (22 účastníků) však bohatě stačilo na celkové vynikající druhé místo, které je tak největším úspěchem v historii mosteckého šermu. Medailová a bodovaná umístění našich borců zařadilo TJ Baník Most na celkově 18. místo na žebříčku šermířských oddílů v ČR (všechny zbraně).

Tímto turnajem zároveň skončila letošní úspěšná sezóna a přejme našim borcům další porci úspěchů v sezóně následující.
30.10.2013 13:27

7.6.2008

Medailovým úspěchem (prvním v soutěži jednotlivců v historii oddílu) ozdobila Nina Lískovcová úspěšnou sezónu. Skvělý výkon a druhé místo (25 závodnic) ve finálovém turnaji posunulo naši závodnici na konečné třetí místo v celkovém hodnocení MČR 2008.  Alena Singerová vybojovala 5. místo a v konečném hodnocení obsadila velmi pěkné 4. místo. Ve světle těchto výsledků mrzí absence třetí šermířky, s níž by mostecký oddíl aspiroval na slušné umístění i v soutěži družstev.

Turnaj žáků odšermoval náš jediný zástupce Pavel Lískovec velice solidně a obsadil 8. místo (23 závodníků). V celkovém pořadí MČR mu patří 9. místo.

30.10.2013 13:30

31.5.2008

Po 32 letech se v Mostě uskutečnil  turnaj ve sportovním šermu, navazující na tradici  turnajů, které se v Mostě každoročně konaly.  Před lety šermíři bojovali  O POHÁR MĚSTA MOSTU kordem a fleretem.

V sobotu proběhl  v mostecké sportovní hale turnaj  veteránů MOTELI 08 (Most, Teplice,Litoměřice), který je zařazen do série neoficiálního MČR ve sportovním šermu veteránů. Šermovalo se systémem každý s každým fleretem , kordem i šavlí.

Na startu se sešlo 18 závodníků , při absolvování všech kategorií odšermovali veteráni 26 utkání (!). Výsledková listina těchto turnajů sice není  pro účastníky veteránských turnajů to nejdůležitější, přesto se bojovalo naplno.

31.5.2008

Poměrně úspěšné vystoupení našich děvčat ve finálovém turnaji kadetek korunovala A.Singerová 8. a N.Lískovcová  12. místem (22 závodnic), což našim šermířkám zajistilo v konečném pořadí MČR 07/08 9. (A. Singerová), resp. 11. místo (N.Lískovcová) ze 36. klasifikovaných kadetek.