30.10.2013 14:04

3.5.2008

Na turnaji kadetek a juniorek obsadila naše děvčata 12. a 8. místo (N.Lískovcová), 15. a 14. místo (A.Singerová)

30.10.2013 14:05

12.4. - 13.4.2008

Nejhojněji obsazené turnaje celé šermířské sezóny v ČR ( i díky účasti zahraničních šermířů) přinesly našim šermířům úspěch. Pavel Lískovec dokázal vyhrát sobotní kategorii mladších žáků (34 závodníků)  a ukázal tak před blížícím se finále MR dobrou formu. Toto vítězství jej navíc posunulo na první místo v žebříčku MČR. Ve  starších  žácích pak obsadil velmi pěkné a cenné 6. místo (39).

Naše žačky si napravily reputaci, pošramocenou posledním vystoupením v Brně. Alena Singerová nastupovala do eliminace jako 1. nasazená a po porážce v semifinále obsadila 3. místo. Nina Lískovcová po poměrně nešťastném průběhu vypadla ve čtvrtfinále a obsadila konečné 5. místo. Startovalo 32 šermířek z ČR a SR.
30.10.2013 14:16

16.3.2008

Tradiční výjezd za hranice přinesl letos 5. místo A.Singerové a 14. místo P. Lískovce v kategorii Jugend-B.

30.10.2013 14:17

2.3. - 3.3.2008

Úspěch slavil v sobotních bojích mladších žáků Pavel Lískovec, který jako nejlepší český šermíř obsadil velmi pěkné druhé místo. V dobrém světle se představil Dalibor Hanka, první letošní start ozdobil šestým místem. Ve starších žácích patří našim borcům 10.,16. a 26. místo.
        Žačky v neděli po nadějném vystoupení ve skupinách (N. Lískovcová skupinu vyhrála bez porážky, A. Singerová s jednou porážkou obsadila druhé místo) zklamaly v eliminačních bojích a tak konečné 9., resp. 13. místo nemůže být hodnoceno jako úspěch. Přesto si obě naše šermířky zatím drží dobré pozice v celkovém hodnocení MČR.
30.10.2013 14:19

26.1.2008

Turnaje kadetek a juniorek se zúčastnila pouze A. Singerová, v kategorii kadetek vybojovala po dobrém výkonu 6. místo, v juniorkách už docházely síly a konečné 14. místo je věrným obrazem předvedeného výkonu.

30.10.2013 14:21

5.1.2008

Turnaje veteránů v šermu fleretem , kordem  i  šavlí  se zúčastníl trenér  mosteckých   sportovních šermířů Petr Lískovec . V kat. 50 až 59 let veteránských šermířů obsadil  v šermu fleretem  3. místo , kordem 4.místo a šavlí  5. místo . Na startu se sešlo 25 šermířů (nejstaršímu bylo 58 let a nejmladšímu 44 let). Turnaje se zúčastnili i šermíři s Polska , takže se stal mezi národní  akcí. Podnik se velmi vydařil , což ostatně u akcí jako je tato , je v podstatě samozřejmé :)
30.10.2013 14:25

8.12.2007

Na tradičním prosincovém turnaji se našim šermířům dařilo, v kategorii žaček skončila Nina Lískovcová na druhém a Alena Singerová na třetím místě, Pavel Lískovec obsadil v mladších žácích druhé a ve starších žácích osmé místo. Začínající šermíři Pavlíček  Jan , Sklář Kryštof  a Mičunovič Roman sbírali závodnické zkušenosti.

30.10.2013 14:26

18.11.2007

Skvělé vystoupení předvedly obě naše žačky - Nina Lískovcová obsadila 3.místo a Alena Singerová dosáhla v novodobé historii oddílu první vítězství v turnaji, zařazeném do seriálu MČR. I přesto, že turnaj nebyl nejsilněji obsazen, posílají tyto výsledky naše šermířky na první dvě místa v průběžném stavu Mistrovství České republiky.

Soutěž kadetek odšermovala naše děvčata standardně, více se dařilo N.Lískovcové, jejíž 5. místo lze považovat za úspěch, minimálně srovnatelný s třetím místem v žačkách.

Ke zvýšení kvalitativní úrovně tréninků snad přispějí občasné tréninky na USK Praha, kam po dohodě mezi oddíly naši šermíři nepravidelně dojíždějí. Tímto zároveň děkujeme J.Prokešovi, K.Vincencové i všem ostatním z USK za vstřícnost a ochotu, se kterou k naší nabídce přistoupili.

30.10.2013 14:32

6.10.2007

Naši nejmladší žáci vyrazili do Hradce s výjimkou Pavla Lískovce sbírat zkušenosti. Pavel by v této sezóně měl patřit k absolutní špičce v této kategorii a svým druhým místem mezi 22 závodníky to jen potvrdil.

2.  Pavel Lískovec
17. Jan Pavlíček
20. Šimon Let

30.10.2013 14:35

28.9.2007

Kadetky : 5. Lískovcová N., 9. Singerová A. (18. startujících)         - kadetky
Juniorky : 7. Singerová A. , 9. Lískovcová N. (21. startujících)       - juniorky

Naše šermířky si těmito výsledky s předstihem zajistily účast na finálovém turnaji MČR v obou kategoriích.