Aktuality 2017

SOUSTŘEDĚNÍ 2017

Nastal srpen, není tedy překvapením, že se opět konalo šermířské soustředění v obci Sedle-Prčice. Letos se ho v termínu 12. - 19. 8. účastnily 3 oddíly - Most, Zlín a Hradec Králové. 

 

Hned při příjezdu každého z nás vítala pouť a také objíždka asi 12 km, kterou jsme museli podstoupit kvůli opravě mostu spojující Sedlec a Prčice. Ale na druhou stranu můžeme být vděční za pěší dostupnost pouti - most byl uzavřen pouze pro vozidla. 

 

Každé ráno nás probral ze spánku běh přírodou po nám již známé krajině. Snídani z nás vypotila rozcvička a procvičování šermířských základů (odsun, posun, odskok, předskok, výpad, patinando, palestra), která byla v režii pana trenéra Lískovce, kterého pro demonstraci hradeckých technik tu a tam vystřídala Aneta Zapadlová. Musíme doplňovat jídlo - hurá na oběd. Na jídlo se každý moc těšil, já jen tak něco nesním, přesto musím složit poklonu kuchařům, co pro nás vařili. O polední pouze takové myšlenky těkaly hlavou každému, kdoměl jazyk. Odpolední blok? Jdeme šermovat, všichni do střehu, tasme zbraně. Bojovalo se hojně, užívalo se každé chvíle všemi zbraněmi - fleretem, kordem a zkušenejší si troufli na šavli. Kdo zrovna nebyl v zápalu boje na planši, tak šel na školu k panu trenérovi, který nám jako každé soustřední dokázal, že je stále, co se naučit. 

 

Příznivé počasí nám hrálo do karet a bylo příjmené i při šermování. Vedra nás návštivila jen pár dní a byla skvělou záminkou pro plné využití bázenu.

Poslední den nás čekal závěrečný turnaj družstev, který byl skvělou zábavou i výtečnou přípravou na novou sezonu. Po dokončení turnaje byly vyřčeny výsledky a rozdány ceny. Největší odměnou pro všehcny bylo grilování vepřových kýt.

 

Děkujeme za organizaci. 

 

Popřejme si mnoho úspěchů v nové sezoně a ať se za rok setkáme ve zdraví a elánu. Šermu zdar!

 

 

Autor: Vojtěch Novák

 

 

Turnaj   VALAŠSKÝ FLERET       ZLÍN

Kat. mini žáci    JAN ŠINDLER      3. Místo   29 účastníků ,  KRYSTINA  KRAMÁŘOVÁ    7. Místo 16 účastnic

Turnaj  PLZEŇSKÝ  KORDÍK       PLZEŇ

Kat. mini žáci    JAN ŠINDLER    3 místo   33 účastníků

 

 

 

Mladý mušketýr USK Praha

3. místo Jan  Šindler

8. místo Štěpán Petrák

 

Kontakt

+420604940711 tomas.pavlicek@ujep.cz