Aktuální článek

S obrovským zármutkem oznamujeme, že náš skvělý trenér a jedinečný člověk Petr Lískovec zemřel 19. 9. 2018 ve věku 60 let... Byl nejen výborným šermířem, ale nám všem byl i druhým otcem. Děkujeme za vše, budete nám chybět...
Upřímnou soustrast všem blízkým.

Rozloučení proběhlo dne 24.9.2018 v 10, 30 hodin ve smuteční obřadní síni na Kostelním hřbitově v Mostě.

Soustředění 2017

Nastal srpen, není tedy překvapením, že se opět konalo šermířské soustředění v obci Sedle-Prčice. Letos se ho v termínu 12. - 19. 8. účastnily 3 oddíly - Most, Zlín a Hradec Králové. 

 

Hned při příjezdu každého z nás vítala pouť a také objíždka asi 12 km, kterou jsme museli podstoupit kvůli opravě mostu spojující Sedlec a Prčice. Ale na druhou stranu můžeme být vděční za pěší dostupnost pouti - most byl uzavřen pouze pro vozidla. 

 

Každé ráno nás probral ze spánku běh přírodou po nám již známé krajině. Snídani z nás vypotila rozcvička a procvičování šermířských základů (odsun, posun, odskok, předskok, výpad, patinando, palestra), která byla v režii pana trenéra Lískovce, kterého pro demonstraci hradeckých technik tu a tam vystřídala Aneta Zapadlová. Musíme doplňovat jídlo - hurá na oběd. Na jídlo se každý moc těšil, já jen tak něco nesním, přesto musím složit poklonu kuchařům, co pro nás vařili. O polední pouze takové myšlenky těkaly hlavou každému, kdoměl jazyk. Odpolední blok? Jdeme šermovat, všichni do střehu, tasme zbraně. Bojovalo se hojně, užívalo se každé chvíle všemi zbraněmi - fleretem, kordem a zkušenejší si troufli na šavli. Kdo zrovna nebyl v zápalu boje na planši, tak šel na školu k panu trenérovi, který nám jako každé soustřední dokázal, že je stále, co se naučit. 

 

Příznivé počasí nám hrálo do karet a bylo příjmené i při šermování. Vedra nás návštivila jen pár dní a byla skvělou záminkou pro plné využití bázenu.

Poslední den nás čekal závěrečný turnaj družstev, který byl skvělou zábavou i výtečnou přípravou na novou sezonu. Po dokončení turnaje byly vyřčeny výsledky a rozdány ceny. Největší odměnou pro všehcny bylo grilování vepřových kýt.

 

Děkujeme za organizaci. 

 

Popřejme si mnoho úspěchů v nové sezoně a ať se za rok setkáme ve zdraví a elánu. Šermu zdar!

 

 

Autor: Vojtěch Novák

Jan Schindler  3. místo

Štěpán Petrák  8. Místo

        Slavnostního otevření šermírny se zúčastnili představitelé města Mostu, zástupci ČŠS, zástupci šermířských oddílů Sev. kraje a olympionik Jiří Beran. Přítomní byli přijemně překvapeni kvalitou sportoviště a popřáli mosteckým šermířům mnoho úspěchu.

Nové sídlo viz. mapy v úvodní stránce...

    Účast na turnaji ml.žáků a mini žáků byla hojná.Most vyslal 7 závodníků ,kteří se v konkurenci šermířů s celé republiky neztratili. V kat ml. žáci 32 účastníků obsadili ADAM  WOZNICA skvělé 6.místo, RADEK BEDRNA 13 místo, JAN WOZNICA 16.místo JAN ŠINDLER A začátečník PAVEL ELEXA okolo 23 místa. V kat. mini žáci  účast 28 závodníků  JAN ŠINDLER super 5.místo , překvapení začátečník DAVID KUČERA 16.místo a benjamínek oddílu ŠTĚPÁN  PETRÁK  bojoval  jako lev. MOSTEČTÍ SPORT. ŠERMÍŘI SE PĚT OBJEVILI NA ZÁVODNICKÉ SCÉNĚ  A NEZKLAMALI.

(7.2.2015)        Proběhla soutěž Mladé naděje šermu, kategorie mini žáků a mini žaček. Pro soutěž byly připravené sladkosti, medaile a diplomy. Soutěž probíhala v pěkné sportovní náladě. V kategorii mini žáků, získal stříbrnou medaili Adam Woznica. Na pátém místě skončil Jan Šindler a na sedmém Štěpán Petrák. 

Kontakt

+420604940711 tomas.pavlicek@ujep.cz