SEZONA 2013 - 2014 - HODNOCENÍ

27.10.2014 12:52

V šermířské sezoně 2013 -2014  došlo v oddíle sportovního šermu k mnoha  událostem , které ovlivnili  další dění. Byla dobudována  šermírna  ve sportovním arealu v Albrechtické ul.   a oddíl byl vybaven potřebnou výstrojí  a výzbrojí.

Do oddílu přišlo  sedm  mladých  v e věkové kategorii  mini žáci a  ml. žáci. Rozšířily se i řady dospělých ,kteří  začali šermovat kordem , přesto  že specializace oddílu je šerm fleretem.

Závodníci oddílu se zúčastnili několika turnajů serialu MČR ,kde získali potřebné body na nominaci účasti  na turnaj MČR  jednotlivců kde obsadil  RADEK BEDRNA  v kat mm. žáci 6 .místo WOZNICA ADAM 11. místo a WOZNICA JAN  14,místo vzhledem k tomu, že   tito závodníci začínají je to nečekaný úspěch. ROMAN  MIČUNOVIČ  v kat. žáci obsadil celkové 15. místo  v ČR. Ani veteráni oddílu nezůstali v Českém poháru  bez titulu 2 . místo Petra Lískovce v šermu šavlí a  tři   třetí  místa na MČR           .

Oddíl uspořádal v sezoně tři šermířské turnaje  od kat. ml. žáci  až kadeti a turnaj veteránů.Tunaje  měli  veliký ohlas u šermířské veřejnosti.